Konsulentydelser

Er du på udkig efter konsulentydelser eller skræddersyede uddannelsesforløb?

Hos Kompetence- og Organisationsudvikling er vi specialiseret i at koble teoretisk refleksion med praksisudvikling, og vi står klar til at hjælpe dig.

Alle vores konsulenter og undervisere er tæt knyttet til praksis og har solid erfaring med at tilrettelægge forløb og kompetenceudvikling til både medarbejdere og ledere i offentlige såvel som private organisationer.

 

Uanset, om du gerne vil bygge oven på dine eksisterende kompetencer eller tilegne dig helt nye, så står vi klar til at hjælpe dig videre. Også selv om COVID 19 lige nu betyder, at vi ikke kan mødes fysisk.

Vores konsulenter, undervisere og ikke mindst e-lærings eksperter har arbejdet hårdt for at sikre, at alle efterårets udbud kan afvikles digitale. Ligesom kreative kræfter er i fuld gang med at udvikle helt nye tilbud.

Kontakt en af vores fagkonsulenter, hvis du vil høre mere om, hvordan vi kan hjælpe dig og din organisation

Frants Jørgen Hougaard Christensen
Frants Jørgen Hougaard Christensen Ledelseskonsulent

Birger Brandt
Birger Brandt Chef for Business og Teknologi og administration
Jesper Ussing Hjort
Jesper Ussing Hjort Chefkonsulent
Gerd Madsen
Gerd Madsen Konsulent
Trine Vester-Sørensen
Trine Vester-Sørensen Chefkonsulent
Marie Nørgaard Laursen
Marie Nørgaard Laursen Konsulent
Allan Folke Larsson
Allan Folke Larsson Ledelseskonsulent og underviser
Marie-Louise Bredvig
Marie-Louise Bredvig Konsulent

Bo Reinholdt Glerup
Bo Reinholdt Glerup Konsulent
Hans Kjær Jørgensen
Hans Kjær Jørgensen Konsulent

Karen Stougaard
Karen Stougaard Konsulent
Steffen Skovdal
Steffen Skovdal Konsulent med ansvar for pædagogiske diplom- og akademiuddannelser samt små og store projekter
Lene Iversholt
Lene Iversholt Konsulent
Lisbeth Pedersen
Lisbeth Pedersen Uddannelsesfaglig konsulent
Lis Rahbek
Lis Rahbek Konsulent
Jørgen Jensen
Jørgen Jensen Konsulent
Malene Slott Nielsen
Malene Slott Nielsen Konsulent
Marianne Tolstrup
Marianne Tolstrup Konsulent
Mette Jul Klitgaard Skovdal
Mette Jul Klitgaard Skovdal Konsulent
Signe Thorhauge
Signe Thorhauge Konsulent
Susanne Kaatmann
Susanne Kaatmann Konsulent
Kirsten Kamstrup
Kirsten Kamstrup Uddannelsesfaglig konsulent

Julie Kowal Kristiansen
Julie Kowal Kristiansen Specialkonsulent i IT og kommunikation

Birger Søndergaard
Birger Søndergaard Konsulent
Elin Andersen
Elin Andersen Lektor og ledelseskonsulent
Lillian Fannikke
Lillian Fannikke Konsulent
Ole Steen Rasmussen
Ole Steen Rasmussen Konsulent
Jens Linder
Jens Linder Chefkonsulent
Tina Larsen
Tina Larsen Konsulent
Carsten Buhr Langelykke
Carsten Buhr Langelykke Konsulent
Allan Folke Larsson
Allan Folke Larsson Ledelseskonsulent og underviser
Frants Jørgen Hougaard Christensen
Frants Jørgen Hougaard Christensen Ledelseskonsulent
Kim Hass Rubin
Kim Hass Rubin Chef for Ledelse og Organisation

Jens Linder
Jens Linder Chefkonsulent

Elin Andersen
Elin Andersen Lektor og ledelseskonsulent
Anders Rasmussen
Anders Rasmussen Konsulent
Anette Lauridsen
Anette Lauridsen Projekt- og uddannelseskonsulent
Karen Stougaard
Karen Stougaard Konsulent
Lene Milling Wadstrøm
Lene Milling Wadstrøm Konsulent
Lis Rahbek
Lis Rahbek Konsulent
Peder Møgelvang Pedersen
Peder Møgelvang Pedersen Konsulent
Pia Bælum Christensen
Pia Bælum Christensen Konsulent
René Vorgod Kristensen
René Vorgod Kristensen Konsulent
Steffen Skovdal
Steffen Skovdal Konsulent med ansvar for pædagogiske diplom- og akademiuddannelser samt små og store projekter
Trine Lippert
Trine Lippert Studievejleder
Anette Vestergaard
Anette Vestergaard Konsulent, dansk udskoling og professionelle læringsfællesskaber
Astrid Danielsen
Astrid Danielsen Konsulent, Kulturfag
Bo Teglskov Kristensen
Bo Teglskov Kristensen Konsulent, IT og teknologi og matematik
Celine Ferot
Celine Ferot Konsulent, dansk mellemtrin og udskoling, vurdering for læring og innovation
John Albert Kraaer
John Albert Kraaer Konsulent, Den internationale dimension
Lars Clausen
Lars Clausen Konsulent, Specialpædagogik og inklusion
Marianne Vincent Ancker
Marianne Vincent Ancker Konsulent, Engelsk
Niels Rebsdorf
Niels Rebsdorf Konsulent, Billedkunst, idræt, madkundskab og musik
Rikke Teglskov
Rikke Teglskov Konsulent, Matematik
Signe Schmidt Rye
Signe Schmidt Rye Afdelingsleder og konsulent i den internationale dimension
Steen Aamand Olesen
Steen Aamand Olesen Konsulent, Pædagogisk Læringscenter
Ture Reimer-Mattesen
Ture Reimer-Mattesen Konsulent, IT og teknologi
Anders Jensen
Anders Jensen Konsulent
Thomas Pless
Thomas Pless Konsulent

Maja Tommerup Kleiner
Maja Tommerup Kleiner Konsulent og uddannelsesansvarlig
Bente Falk Nielsen
Bente Falk Nielsen Studievejleder og uddannelseskonsulent

Kirsten  Rue Honoré
Kirsten Rue Honoré
Kim  Koldby
Kim Koldby Chefkonsulent
Janni Guldbrandsen
Janni Guldbrandsen Konsulent

Lene Milling Wadstrøm
Lene Milling Wadstrøm Konsulent
Marianne Tolstrup
Marianne Tolstrup Konsulent
Peder Møgelvang Pedersen
Peder Møgelvang Pedersen Konsulent
Mette Jul Klitgaard Skovdal
Mette Jul Klitgaard Skovdal Konsulent
Susanne Kaatmann
Susanne Kaatmann Konsulent
Trine Lippert
Trine Lippert Studievejleder

Marie Nørgaard Laursen
Marie Nørgaard Laursen Konsulent
Kim  Koldby
Kim Koldby Chefkonsulent
Trine Vester-Sørensen
Trine Vester-Sørensen Chefkonsulent
Frants Jørgen Hougaard Christensen
Frants Jørgen Hougaard Christensen Ledelseskonsulent