Uddannelsesudvalg Ergoterapeutuddannelsen

Datoer for kommende møder, forretningsorden, dagsorden og referat fra afholdte møder samt medlemmer af uddannelsesudvalget for ergoterapeutuddannelsen.

Forretningsorden

Forretningsorden

Dagsorden og referat

2019

11. november
Dagsorden - Referat

27. maj
Dagsorden – Referat

27. februar
Dagsorden – Referat

2018

05. november
Dagsorden – Referat

19. april
Dagsorden – Referat

19. februar
Dagsorden – Referat

Medlemmer

Udpeget af Kommunekontaktråd (KKR)

Kim Bøg Jensen - formand
Formand, ergoterapeut-udvalget samt chef for Ældre og Handicap Syd i Odense Kommune
kije@odense.dk

Udpeget af UCL Erhvervskademi og Professionshøjskole

Gitte Stokholm
Lektor, UCL
gist@ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervskademi og Professionshøjskole

Stina Meyer Larsen
Lektor, UCL
stla1@ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervskademi og Professionshøjskole

Stine Aagaard Larsen
Studerende, UCL
sala18588@edu.ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervskademi og Professionshøjskole

Kia Marie Lundsfryd Christensen
Studerende, UCL
kmlc11893@edu.ucl.dk

Udpeget af Syddansk Universitet

Eva Elisabet Ejlersen Wæhrens
Lektor, SDU
ewaehrens@health.sdu.dk

Udpeget af Region Syddanmark

Bodil Fauerskov
Funktionsleder, Psykiatrien i Region Syddanmark
bodil.fauerskov@rsyd.dk

Udpeget af Kommunekontaktråd (KKR)

Vakant

Udpeget af De Almene Gymnasier

Christian Alnor
Rektor, Middelfart Gymnasium
ca@middelfart-gym.dk

Udpeget af Ergoterapeutforeningen

Anna-Marie Laustsen
Regionsformand, Region Syd
aml@etf.dk

Udpeget af Arbejdsmiljøområdet

Anette Skov
Arbejdsmiljøkonsulent
ajsko@odense.dk

Udpeget af Region Syddanmark

Anette Jäger Laursen
Klinisk underviser
anette.j.laursen@rsyd.dk

Udpeget af UCL Erhvervskademi og Professionshøjskole Kompetence- og Organisationsudvikling

Kirsten Rue Honore
Tilforordnet, UCL
kirh@ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervskademi og Professionshøjskole

Kirsten Sørensen
Tilforordnet, UCL
kiso@ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervskademi og Professionshøjskole

Lena Busch Nielsen
Tilforordnet, UCL
lebn@ucl.dk