Uddannelsesudvalg Ergoterapeutuddannelsen

Datoer for kommende møder, forretningsorden, dagsorden og referat fra afholdte møder samt medlemmer af uddannelsesudvalget for ergoterapeutuddannelsen.

Forretningsorden

Forretningsorden

Dagsorden og referat

2022

13. oktober
Dagsorden - Referat

11. maj - AFLYST
Dagsorden - Referat

8. marts
Dagsorden - Referat

2021

16. november
Dagsorden - Referat

20. maj
Dagsorden - Referat

16. marts
Dagsorden - Referat

2020

16. november
Dagsorden - Referat

20. maj
Dagsorden - Aflyst

16. marts
Dagsorden - Aflyst

2019

11. november
Dagsorden - Referat

27. maj
Dagsorden – Referat

27. februar
Dagsorden – Referat

2018

05. november
Dagsorden – Referat

19. april
Dagsorden – Referat

19. februar
Dagsorden – Referat

Medlemmer

Udpeget af Kommunekontaktråd (KKR)

Lotte Hemmingsen
Formand for uddannelsesudvalget
Områdeleder, Svendborg kommune
lotte.hemmingsen@svendborg.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Susanne Kirstine Wilhjelm Gregersen
Underviser
skwg@ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Brit Sander Bruun
Underviser
brsb@ucl.dk  

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Emma Ravn Petersen
Studerende, UCL
erpe38372@edu.ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Michael Poulsen
Studerende, UCL
mipo28314@edu.ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Kirsten Rue Honore
Uddannelseskonsulent, Sundhed og Socialt arbejde
kirh@ucl.dk

Udpeget af Syddansk Universitet

Jette Thuesen,
Lektor, Det Sundhedsvidenskabelige Fakultet Institut for Sundhedstjenesteforskning
thuesen@health.sdu.dk   

Udpeget af Region Syddanmark

Tina Dølby
Konstitueret Funktionsleder, Afdelingen for Ergoterapeuter, Psykiatrien i Region Syddanmark
Tina.Dolby@rsyd.dk

Udpeget af Kommunekontaktråd (KKR)

Lotte Lagoni
Leder af Forebyggelse, Træning og rehabilitering
lola@fmk.dk  

Udpeget af De Almene Gymnasier

Christian Alnor
Rektor, Middelfart Gymnasium
ca@middelfart-gym.dk

Udpeget af Ergoterapeutforeningen

Anna-Marie Laustsen
Regionsformand, Region Syd
aml@etf.dk

Udpeget af Arbejdsmiljøområdet

Anette Skov
Arbejdsmiljøkonsulent
ajsko@odense.dk

Udpeget af Region Syddanmark

Anette Jäger Laursen
Klinisk underviser
anette.j.laursen@rsyd.dk