Uddannelsesudvalg Pædagoguddannelsen

Datoer for kommende møder, forretningsorden, dagsorden og referat fra afholdte møder samt medlemmer af uddannelsesudvalget for pædagoguddannelsen.

Forretningsorden

Forretningsorden

Dagsorden og referat

2022

25. November

Dagsorden - Referat

21. september

Dagsorden - Referat

24. Januar

Dagsorden - Referat

2021

3. november

Dagsorden - Referat

20. september

Dagsorden - Referat

6. maj

Dagsorden - Referat

22. februar

Dagsorden - Referat

2020

30. november

Dagsorden - Referat

21. september

Dagsorden - Referat

28. maj - Møde annulleret

Dagsorden - Referat

19. februar

Dagsorden - Referat

2019

28. november

Dagsorden – Referat

26. september

Dagsorden – Referat

24. juni

Dagsorden – Referat

11. marts

Dagsorden – Referat

15. januar

Dagsorden - Referat

2018

5. november

Dagsorden – Referat

30. april

Dagsorden – Referat

Medlemmer

Udpeget af Pædagoguddannelsen

Karen Margrethe Sterling - formand
Områdeleder, Dagtilbuds- området, Odense Kommune
kmk@odense.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Ellen Ravn Habekost
Underviser, Jelling
elrh@ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Jess Bøg Gommesen
Underviser, UCL Odense
jbgo@ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Emil Lundemann Jensen
Studerende, Odense
elje14882@edu.ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Line Oldenborg Bay Lund
Studerende, Odense     
lobl27876@edu.ucl.dk

Udpeget af Kommunekontaktrådet

Jesper Sigurdsson
Leder af Sekretariat og Dagtilbud, Svendborg Kommune
jesper.sigurdsson@svendborg.dk

Udpeget af Kommunekontaktrådet

Jane Jegind
Erhverv- kultur og turismechef, Langeland Kommune
jamaje@langelandkommune.dk

Udpeget af Pædagoguddannelsen

Anette Bakkensen Buch
Stedfortræder, Postens Vej Vejle Kommune, Social-/specialområdet
anbak@vejle.dk

Udpeget af Pædagoguddannelsen

Stefan Helming Kelstrup
Distriktsskoleleder, Fredericia Kommune
stefan.kelstrup@fredericia.dk

Udpeget af De Almene Gymnasier

Anni Evertsen
Afdelingsleder, HF og VUC Fyn Svendborg
aev@vucfyn.dk

Udpeget af Region Syddanmark

Maria Gammelgaard Kjær
Autismecenter Syddanmark
nicfha@rsyd.dk

Udpeget af BUPL

Rikke Hunsdahl
Formand, BUPL Fyn
rih@bupl.dk

Udpeget af SL

Lotte Kirk Hansen
Faglig sekretær, Socialpædagogerne Lillebælt
loh@sl.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole,
Efter-/Videreuddannelsen

Kirsten Kamstrup
Underviser, Pædagogik og Læring
kika@ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Anders Nørgaard
Uddannelseschef for pædagoguddannelsen, Odense, Svendborg og Jelling
anno@ucl.dk