Uddannelsesudvalg Pædagoguddannelsen

Datoer for kommende møder, forretningsorden, dagsorden og referat fra afholdte møder samt medlemmer af uddannelsesudvalget for pædagoguddannelsen.

Forretningsorden

Forretningsorden

Dagsorden og referat

2019

28. november

Dagsorden – Referat

26. september

Dagsorden – Referat

24. juni

Dagsorden – Referat

11. marts

Dagsorden – Referat

15. januar

Dagsorden - Referat

2018

5. november

Dagsorden – Referat

30. april

Dagsorden – Referat

Medlemmer

Udpeget af Pædagoguddannelsen

Karen Margrethe Sterling - formand
Områdeleder, Dagtilbuds- området, Odense Kommune
kmk@odense.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Ellen Ravn Habekost
Underviser, Jelling
elrh@ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Lone Tang Jørgensen
Medarbejder, Odense
elrh@ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Mette Klyve
Studerende, Jelling
mekl11836@edu.ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

NN
Studerende, Odense

Udpeget af Kommunekontaktrådet

Charlotte Walkusch
Stabschef, Fredericia Kommune
charlotte.walkusch@fredericia.dk

Udpeget af Kommunekontaktrådet

Birgit Lindberg
Sekretariats- og dagtilbudschef, Svendborg Kommune
birgit.lindberg@svendborg.dk

Udpeget af Pædagoguddannelsen

Anette Bakkensen Buch
Stedfortræder, Postens Vej Vejle Kommune, Social-/specialområdet
anbak@vejle.dk

Udpeget af Pædagoguddannelsen

Jan Claës Lemche
Afdelingsleder
Svendborg Kommune
jan.lemche@svendborg.dk

Udpeget af De Almene Gymnasier

Birgitte Dahlberg
Studievejleder, Mulernes Legatskole
birgitte.linnet.dahlberg@skolekom.dk

Udpeget af Region Syddanmark

Susan Linnet
Afdelingsleder, Socialområdet
susan.linnet@rsyd.dk

Udpeget af BUPL

Rikke Hunsdahl
Formand, BUPL Fyn
rih@bupl.dk

Udpeget af SL

NN

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole,
Efter-/Videreuddannelsen

Kirsten Kamstrup
Underviser, Pædagogik og Læring
kika@ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Anders Nørgaard
Uddannelseschef, Odense og Svendborg
anno@ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Annette Falk
Uddannelseschef, Jelling
falk@ucl.dk