Uddannelsesudvalg Læreruddannelsen

Datoer for kommende møder, forretningsorden, dagsorden og referat fra afholdte møder samt medlemmer af uddannelsesudvalget for læreruddannelsen.

Forretningsorden

Forretningsorden

Dagsorden og referat

2019

10. december

Dagsorden – Referat

7. oktober

Dagsorden – Referat

25. juni

Dagsorden – Referat

27. marts

Dagsorden – Referat

2018

5. november

Dagsorden – Referat

25. april - aflyst

Medlemmer

Udpeget af DLF

John Rasmussen - formand
Kredsformand, Vestfyns Lærerkreds
johr@dlf.org

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Kirsten Poulsgaard
Underviser, Jelling, UCL
kipo@ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Peter Brodersen
Underviser, Odense, UCL
pebr@ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Vakant
Studerende, Jelling, UCL

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Simon Lund
Studerende, Odense, UCL
fyn-formand@llnet.dk

Udpeget af De Almene Gymnasier

Vibeke Marxen
Studievejleder, Vestfyns Gymnasium
vh@vestfyns-gym.dk

Udpeget af Kommunekontaktrådet (KKR)

Ulla Riisbjerg Thomsen
Chef, Uddannelse & Læring, Børne- og Ungeforvaltningen, Vejle
ullrt@vejle.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Louise Nørgaard Jensen
Folkeskolelærer, Rosengårdsskolen
louise.noergaard.jensen3@skolekom.dk

Udpeget af Lederforeningen/DLF

Karen Rasmussen
Skoleleder, Vibeskolen
kar@nyborg.dk

Udpeget af Praktiklærerforeningen

Solveig Hovgaard
Lærer, Vissenbjerg Skole
sh@vissenbjergskole.dk

Udpeget af Læreruddannelsen

Ulla Rasmussen
Distriktsskoleleder, Erritsø
ulla.m.w.rasmussen@fredericia.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole,
Efter-/Videreuddannelsen

Anette Lauridsen
Adjunkt, Pædagogik og Læring
anla4@ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Anders Nørgaard
Uddannelseschef, Læreruddannelsen på Fyn
anno@ucl.dk

Udpeget af UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole

Annette Falk
Uddannelseschef, Læreruddannelsen i Jelling
falk@ucl.dk